Svätí neskorších dní pomáhajú podávať teplé jedlo v charitatívnej kuchyni v Ríme

Charitatívna kuchyňa skalabrínskej farnosti Parrochia del Santissimo Redentore v Ríme už viac ako tridsať rokov poskytuje bezdomovcom a zraniteľným členom miestnej komunity teplé jedlo.

Miestni farníci zbierajú potraviny z miestnych obchodov a súkromných darov. S pomocou dobrovoľníkov dostane každý deň teplé jedlo približne 150 ľudí.

Cirkev Ježiša Krista Svätých neskorších dní poskytuje finančné prostriedky na doplnenie toho, čo je potrebné na zabezpečenie týchto jedál. Misionári a členovia Cirkvi Ježiša Krista Svätých neskorších dní raz do týždňa dobrovoľne pripravujú jedáleň a podávajú jedlá. Vítajú návštevníkov, podávajú jedlo a potom pomáhajú pri upratovaní.

Počas vianočného obdobia darovali členovia a misionári Cirkvi Ježiša Krista Svätých neskorších niečo navyše. Pre dospelých pripravili darčekové balíčky, ktoré obsahovali vyhrievané šály na krk, čokoládovú tyčinku, ďalšie drobné sladkosti a balíček sušienok. Každé dieťa dostalo opakovane použiteľné vrecko, v ktorom bola hračka a sladkosti.

Marie Paolettiová, dobrovoľníčka v charitatívnej kuchyni, povedala: „Bola som tam pri zemetrasení v roku 2016. Trpela som. Stratila som úplne všetko. A preto chcem teraz niečo dať.”

Aldo, jeden z jej pomocníkov, odpovedal na otázku, prečo sa stal dobrovoľníkom v tzv. polievkovej kuchyni: „Rád pomáham druhým. Chcel som byť kuchárom. Vďaka tomuto mám čo robiť. Viem, že je to ťažká práca, ale keď sa vrátim domov, cítim sa dobre.” Vysvetlil, že každý raz môže prísť o prácu. „Ak stratíte prácu, rýchlo sa ocitnete na tej druhej strane.”

Effah Johnson z Ghany je jedným z návštevníkov, ktorí dostávajú v charitatívnej kuchyni teplé jedlo. V dôsledku rôznych tragédií sa dostal do Talianska ako utečenec. Effah je vďačný za charitatívnu kuchyňu a Cirkev Ježiša Krista Svätých neskorších dní za jej podporu. Keď Effah dostane k jedlu chlieb, odkladá si ho na víkendy. V nedeľu ho zje a modlí sa, aby poďakoval Bohu, že má čo do úst vložiť. Effah spáva na zemi. Má miesto, kde je mimo dosahu vetra a dažďa. Pre starého človeka je ťažké spať na zemi, ale s jedlom v žalúdku je to ľahšie.

Vďaka neustálym darom a zapojeniu dobrovoľníkov budú návštevníci charitatívnej kuchyne skalabrínskej farnosti naďalej dostávať teplé jedlo, ktoré poskytuje obživu tým, ktorí sa ocitli v ťažkých časoch.